Lemon curd

Uwielbiam mocno cytrynowe kremy i taki jest lemon curd, zrobiłam go już dosyć dawno temu, ale dopiero teraz odgrzebałam zdjęcia i mimo iż przepisów na jego wykonanie jest setki to postanowiłam go dodać na bloga :). Wykorzystałam go do mocno cytrynowego tortu, który był obłędny w smaku :).Składniki:

  • 3 jajka
  • szklanka cukru
  • sok z trzech cytryn
  • 100 g masła
  • skórka otarta z 3 cytryn

Opis wykonania:


Jajka wbijamy do miski i rozmącamy widelcem.
Cukier, sok z cytryny, masło i skórkę umieszczamy w szklanej lub metalowej misie, stawiamy na garnku z gorącą wodą tak, by misa nie stykała się z wodą. Gotujemy na wolnym ogniu i mieszamy, aż masło i cukier się rozpuści.
Jajka przecedzamy przez gęste sito, stopniowo wlewamy je do gotowanej masy, cały czas mieszając masę trzepaczką. Masę gotujemy mieszając około 15 minut, aż zgęstnieje. Masa jest gotowa, kiedy nie zlewa się po przeciągnięciu palcem po zewnętrznej stronie łyżki.  
Zdejmujemy z ognia i przelewamy do miski,* przykrywamy folią spożywczą tak, żeby dotykała ona bezpośrednio powierzchni kremu. Przechowujemy w lodówce do tygodnia czasu, zamrożony do miesiąca.
Z przepisu wychodzą dwie szklanki kremu. 

*Jako prezent !
Masa cytrynowa to doskonały pomysł na prezent, do czystych słoików na czas przygotowania masy wlewamy gorąca wodę, następnie wylewamy wodę i wlewamy gorącą masę do gorących słoików.
Dokładnie zakręcamy i odstawiamy do wystygnięcia w temperaturze pokojowej.
 

Komentarze

Prześlij komentarz

W TEJ WITRYNIE SĄ WYKORZYSTYWANE PLIKI COOKIE, KTÓRYCH GOOGLE UŻYWA DO ŚWIADCZENIA SWOICH USŁUG I ANALIZOWANIA RUCHU. TWÓJ ADRES IP I NAZWA KLIENTA UŻYTKOWNIKA ORAZ DANE DOTYCZĄCE WYDAJNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA SĄ UDOSTĘPNIANE GOOGLE, BY ZAPEWNIĆ ODPOWIEDNIĄ JAKOŚĆ USŁUG, GENEROWAĆ STATYSTYKI UŻYTKOWANIA ORAZ WYKRYWAĆ NADUŻYCIA I NA NIE REAGOWAĆ.
Więcej o Polityce prywatności przeczytasz Tu
http://gotowanieipieczenieiloveit.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html

instagram

Zdjęcia, które prezentuję na blogu są mojego autorstwa. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie oraz wykorzystywanie w internecie lub innych publikacjach bez mojej zgody. (Ustawa o prawie autorskimi prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r. Dz. U. Nr 24, poz 83)