Trufle w żurawinowym cukrze

Najprostsze i chyba najlepsze trufle z 70 % gorzkiej czekolady obtoczone w słodko- kwaskowym cukrze ze zmieloną liofilizowaną żurawiną. 
Do ich przygotowania użyłam czekolady gorzkiej 70% od Terravity :).
Składniki:

  • 200 g gorzkiej czekolady 70%
  • 180 ml śmietany kremówki 
  • 2 łyżki cukru pudru 
  • 2 łyżki czubate liofilizowanych owoców

 Opis przygotowania:


Czekoladę siekamy, śmietanę podgrzewamy jednak staramy się by jej nie zagotować. Gorącą wlewamy do czekolady i odstawiamy na chwilę.
Całość mieszamy drewnianą łyżką do całkowitego połączenia się śmietany z czekoladą, wstawiamy naczynie w chłodne miejsce na około 15 minut.
Następnie miksujemy masę 5 minut do uzyskania gęstej, mniej lśniącej masy. 
Ponownie odstawiamy naczynie w chłodne miejsce na godzinę.
Tacę wykładamy papierem do pieczenia, nabieramy porcje trufli łyżką i zsuwamy palcem na tackę powinno wyjść od 12- 20 sztuk w zależności od wielkości moje były wielkości orzecha włoskiego.
tacę ponownie odstawimy w chłodne miejsce na 10 minut. 
Liofilizowane owoce miksujemy w blenderze lub młynku z łyżką cukru pudru do otrzymania gładkiego pyłku. Mieszamy z pozostałym cukrem.
Z masy formujemy kulki( jest to dość żmudne najlepiej robić to w rękawiczkach i schładzać dłonie pod zimną wodą), obtaczamy je w cukrze i wstawiamy trufle na 2 godziny do lodówki by dobrze stężały. Po wyjęciu warto je ponownie obtoczyć w cukrze.
 Zamiast cukru możecie użyć kakao. 
 

Komentarze

Prześlij komentarz

W TEJ WITRYNIE SĄ WYKORZYSTYWANE PLIKI COOKIE, KTÓRYCH GOOGLE UŻYWA DO ŚWIADCZENIA SWOICH USŁUG I ANALIZOWANIA RUCHU. TWÓJ ADRES IP I NAZWA KLIENTA UŻYTKOWNIKA ORAZ DANE DOTYCZĄCE WYDAJNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA SĄ UDOSTĘPNIANE GOOGLE, BY ZAPEWNIĆ ODPOWIEDNIĄ JAKOŚĆ USŁUG, GENEROWAĆ STATYSTYKI UŻYTKOWANIA ORAZ WYKRYWAĆ NADUŻYCIA I NA NIE REAGOWAĆ.
Więcej o Polityce prywatności przeczytasz Tu
http://gotowanieipieczenieiloveit.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html

instagram

Zdjęcia, które prezentuję na blogu są mojego autorstwa. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie oraz wykorzystywanie w internecie lub innych publikacjach bez mojej zgody. (Ustawa o prawie autorskimi prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r. Dz. U. Nr 24, poz 83)