Domowa esencja waniliowa

Najlepsza bo domowa esencja waniliowa, prosta w wykonaniu wystarczy tylko trochę cierpliwości by odstała swoje i możemy się cieszyć jej smakiem i aromatem. Zbliżają się święta więc można ją  już powoli przygotować, gdyż powinna sobie leżakować około 6 tygodni. Ostatnio jest mało wpisów, ale wszystko przez awarię aparatu niestety nieopłacalna naprawa zmusiła mnie do zakupu nowego tak więc czekam na mojego nowego towarzysza. Więc mam nadzieję że wpisów pojawi się znacznie więcej, na razie korzystam ze zdjęć wykonanych już dłuższy czas temu. 



Składniki :

  • 5-6 lasek wanilii z Madagaskaru
  • 250 ml wódki czystej
  • buteleczka 300 ml 

Opis wykonania:


Do wyparzonej buteleczki wkładamy nacięte w poprzek laski wanilii. Zalewamy wódką, zakręcamy i lekko potrząsamy. Buteleczkę przechowujemy w chłodnym i ciemnym miejscu przez około 6 tygodni. Z czasem esencja nabierze pięknego bursztynowego koloru. Po tym czasie cieszymy się domową esencją, którą dodaję bardzo często do mas, rogalików waniliowych i innych pyszności.



Komentarze

Prześlij komentarz

W TEJ WITRYNIE SĄ WYKORZYSTYWANE PLIKI COOKIE, KTÓRYCH GOOGLE UŻYWA DO ŚWIADCZENIA SWOICH USŁUG I ANALIZOWANIA RUCHU. TWÓJ ADRES IP I NAZWA KLIENTA UŻYTKOWNIKA ORAZ DANE DOTYCZĄCE WYDAJNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA SĄ UDOSTĘPNIANE GOOGLE, BY ZAPEWNIĆ ODPOWIEDNIĄ JAKOŚĆ USŁUG, GENEROWAĆ STATYSTYKI UŻYTKOWANIA ORAZ WYKRYWAĆ NADUŻYCIA I NA NIE REAGOWAĆ.
Więcej o Polityce prywatności przeczytasz Tu
http://gotowanieipieczenieiloveit.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html

instagram

Zdjęcia, które prezentuję na blogu są mojego autorstwa. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie oraz wykorzystywanie w internecie lub innych publikacjach bez mojej zgody. (Ustawa o prawie autorskimi prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r. Dz. U. Nr 24, poz 83)