Puree z groszku

Miałam ostatnio ochotę na bruschette z szpinakiem i jajkiem w koszulce. Niestety zapomniałam kupić szpinaku :D. Nie należę do osób, które biegną z powrotem do sklepu. Więc przeszukałam swoją zamrażarkę i znalazłam zielony groszek. Jak to mawia mój mąż "to i to zielone", stwierdziłam że się nada, chociaż wówczas lepszym dodatkiem była by  smażona panccetta. Jednak miałam ochotę na jajko z rozlewającym się żółtkiem... i zrozum tu kobietę - nie ma szans :D.
Powstała pyszna pasta, o pięknym zielonym kolorze i słodkawo-kwaskowym smaku.
Składniki:


  • 200 g zielonego groszku* użyłam mrożonego
  • 1-2 ząbki czosnku* ilość zależy od waszych gustów
  • niewielka ilość soku z limonki lub cytryny
  • sól
  • łyżka masła


Opis wykonania:


Groszek gotujemy we wrzącej lekko posolonej wodzie, aż będzie miękki.
Odcedzamy lekko studzimy, dodajemy masło, sól, czosnek i odrobinę soku z limonki. 
Wszystko miksujemy na gładka masę. 
Doprawiamy w razie potrzeby.


Komentarze

Prześlij komentarz

W TEJ WITRYNIE SĄ WYKORZYSTYWANE PLIKI COOKIE, KTÓRYCH GOOGLE UŻYWA DO ŚWIADCZENIA SWOICH USŁUG I ANALIZOWANIA RUCHU. TWÓJ ADRES IP I NAZWA KLIENTA UŻYTKOWNIKA ORAZ DANE DOTYCZĄCE WYDAJNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA SĄ UDOSTĘPNIANE GOOGLE, BY ZAPEWNIĆ ODPOWIEDNIĄ JAKOŚĆ USŁUG, GENEROWAĆ STATYSTYKI UŻYTKOWANIA ORAZ WYKRYWAĆ NADUŻYCIA I NA NIE REAGOWAĆ.
Więcej o Polityce prywatności przeczytasz Tu
http://gotowanieipieczenieiloveit.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html

instagram

Zdjęcia, które prezentuję na blogu są mojego autorstwa. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie oraz wykorzystywanie w internecie lub innych publikacjach bez mojej zgody. (Ustawa o prawie autorskimi prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r. Dz. U. Nr 24, poz 83)