Bruschetta z puree z zielonego groszku i jajkiem w koszulce

Kolejna propozycja na pyszne śniadanie, które cieszy oko i podniebienie. Co do jajka w koszulce - noże nie wyszło idealne, książkowe, ale ja się tym nie przejmuje. Wyszło takie jakie lubię i to jest najważniejsze. Więc nie zniechęcajcie się jeżeli wam nie wyjdzie. :D

Składniki:


Opis wykonania:Przygotowujemy puree wg. przepisu.
Opiekamy chleb w tosterze.
Wlewamy wodę do garnka min. 2 L, gotujemy, aż zacznie wrzeć.
Wlewamy 2 łyżki octu i zmniejszamy gaz tak by woda lekko wrzała. 
Jajko rozbijamy do miseczki, łyżką mieszamy wodę w garnku tak by utworzyć wir.
Wlewamy jajko w środek wiru i gotujemy około 2-3 minuty, w zależności od wielkości jajka. Wyciągamy delikatnie łyżką cedzakową i od razu podajemy.Komentarze

  1. Genialne aranżacje. Ta deska tu ! No ekstra! Kocham takie zdjęcia. Zjadłbym je bez zastanowienia:D:D Ja ostatnio gotuję z aplikacją www.kcalmar.com. Polecam Ci, może posłużą, jako inspiracja.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

W TEJ WITRYNIE SĄ WYKORZYSTYWANE PLIKI COOKIE, KTÓRYCH GOOGLE UŻYWA DO ŚWIADCZENIA SWOICH USŁUG I ANALIZOWANIA RUCHU. TWÓJ ADRES IP I NAZWA KLIENTA UŻYTKOWNIKA ORAZ DANE DOTYCZĄCE WYDAJNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA SĄ UDOSTĘPNIANE GOOGLE, BY ZAPEWNIĆ ODPOWIEDNIĄ JAKOŚĆ USŁUG, GENEROWAĆ STATYSTYKI UŻYTKOWANIA ORAZ WYKRYWAĆ NADUŻYCIA I NA NIE REAGOWAĆ.
Więcej o Polityce prywatności przeczytasz Tu
http://gotowanieipieczenieiloveit.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html

instagram

Zdjęcia, które prezentuję na blogu są mojego autorstwa. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie oraz wykorzystywanie w internecie lub innych publikacjach bez mojej zgody. (Ustawa o prawie autorskimi prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r. Dz. U. Nr 24, poz 83)