Pavlova z bitą śmietaną i maracują

Kto nie zna, prawie każdy, jedni kochają inni wręcz odwrotnie. Dla mnie idealne zestawienie z niesłodzoną bitą śmietaną i kwaskową maracują. Smaki uzupełniają się wzajemnie tworząc niepowtarzalną całość.


Składniki :


  • 6 jajek
  • 300 g drobnego cukru do wypieków
  • 1 łyżka mąki ziemniaczanej
  • 1 łyżka soku z cytryny
  • 0,5 l Śmietany kremówki
  • 3 owoce marakui

Opis wykonania:


Jajka myjemy, dokładnie wycieramy. Oddzielamy białka od żółtek, ubijamy do powstania sztywnej piany, następnie dodajemy po 1 łyżce cukru ciągle ubijając dokładnie po każdym dodaniu cukru. Masa jest gotowa gdy jest sztywna i błyszcząca, sprawdźmy metodą pocierania masy między palcami czy wyczuwamy drobinki cukru. Jeżeli nie masa jest gotowa i dodajemy mąkę wraz z sokiem i jeszcze chwilkę ubijamy. Jeżeli natomiast wyczuwamy cukier ubijamy dalej,aż całkowicie się rozpuści. 

Na papierze rysujemy okrąg obracamy papier, masę wykładamy i szybko formujemy - nie powinno to zbyt długo trwać. Pociągnięciami dużej łyżki do góry formujemy boki, jednocześnie pamiętając by nieco wgłębić środek - 
to będzie nasze miejsce na krem, a i tak się lekko po upieczeniu zapadnie. Uformowaną bezę wkładamy do nagrzanego do 130 C piekarnika i suszymy przez 30 minut. Po tym czasie zmniejszamy do 100 C i suszymy kolejne 2,5 do 3 godzin. Studzimy w uchylonym piekarniku.
Śmietanę ubijamy na sztywno bez dodatku cukru - beza jest dostatecznie słodka, owoce marakui przecinamy i wyciągamy z niego miąższ. Bezę przekładamy na talerz, na środku wykładamy śmietanę, polewamy nasionami marakui.


Komentarze

Prześlij komentarz

W TEJ WITRYNIE SĄ WYKORZYSTYWANE PLIKI COOKIE, KTÓRYCH GOOGLE UŻYWA DO ŚWIADCZENIA SWOICH USŁUG I ANALIZOWANIA RUCHU. TWÓJ ADRES IP I NAZWA KLIENTA UŻYTKOWNIKA ORAZ DANE DOTYCZĄCE WYDAJNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA SĄ UDOSTĘPNIANE GOOGLE, BY ZAPEWNIĆ ODPOWIEDNIĄ JAKOŚĆ USŁUG, GENEROWAĆ STATYSTYKI UŻYTKOWANIA ORAZ WYKRYWAĆ NADUŻYCIA I NA NIE REAGOWAĆ.
Więcej o Polityce prywatności przeczytasz Tu
http://gotowanieipieczenieiloveit.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html

instagram

Zdjęcia, które prezentuję na blogu są mojego autorstwa. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie oraz wykorzystywanie w internecie lub innych publikacjach bez mojej zgody. (Ustawa o prawie autorskimi prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r. Dz. U. Nr 24, poz 83)