Kurczak z rożna "Staroświecki"

Wspaniały, rumiany, soczysty, rozpływający się w ustach kurczak czy może być coś lepszego. To dzisiejszy obiadek, przepis polecam bo jest prosty i nieskąplikowany. Dzięki smarowaniu śmietaną podczas pieczenia tworzy się wspaniała skórka, kto nie kocha skórki mmm....Składniki :

 • 1-1,5 kg kurczaka
 • 2 łyżki mąki pszennej 
 • 1 szklanka dobrej gęstej śmietany 18 %
 • 2 łyżki masła
 • sól
 • pieprz
 • duży pęczek natki pietruszki

Opis wykonania:
Sprawionego kurczaka myjemy, osuszamy ściereczką i nacieramy solą i pieprzem  nie żałujemy soli ja użyłam 2 łyżki z górką :). Do wewnątrz wkładamy związany pęczek pietruszki.Kurczaka nadziewamy na rożen, związujemy nogi i skrzydełka. Kurczaka oprószamy mąką i wkładamy do zimnego piekarnika. Uruchamiamy rożen, pieczemy 1,5 godziny w 200 C. Kiedy mięso się rozgrzeje zaczynamy smarowanie śmietaną - obficie  obracającego się kurczaka czynność powtarzamy co 10 minut do wykończenia śmietany. Pod koniec smarujemy kurczaka dwukrotnie roztopionym masłem.
 Po upieczeniu wyciągamy kurczaka i ściągamy go z rożna, pozostawiamy by odpoczął. Dopiero wówczas kroimy, w przeciwnym wypadku z mięsa uciekną soki.


Takie cuda dziś do mnie dotarły ;)


Podobne Przepisy

2 komentarze

 1. O rany! Chodzi za mną taki kurczak, właśnie przygotowany w całości :) ale to dobre :)

  OdpowiedzUsuń
 2. pięknie wygląda ten kurczaczek :)

  OdpowiedzUsuń

W TEJ WITRYNIE SĄ WYKORZYSTYWANE PLIKI COOKIE, KTÓRYCH GOOGLE UŻYWA DO ŚWIADCZENIA SWOICH USŁUG I ANALIZOWANIA RUCHU. TWÓJ ADRES IP I NAZWA KLIENTA UŻYTKOWNIKA ORAZ DANE DOTYCZĄCE WYDAJNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA SĄ UDOSTĘPNIANE GOOGLE, BY ZAPEWNIĆ ODPOWIEDNIĄ JAKOŚĆ USŁUG, GENEROWAĆ STATYSTYKI UŻYTKOWANIA ORAZ WYKRYWAĆ NADUŻYCIA I NA NIE REAGOWAĆ.
Więcej o Polityce prywatności przeczytasz Tu
http://gotowanieipieczenieiloveit.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html

Instagram