Kompot wiśniowy na zimę

Pyszny kompot z wiśni, w zeszłym roku jakoś tak mi uciekł na nie sezon, że nie zdążyłam zrobić ani jednego słoika. W tym roku postanowiłam się bardzo dobrze zaopatrzyć w wiśnie i  powstało dużo słoików kompotu :).Składniki:

  • 6 kg wiśni 
  • 1,10 kg cukru
  • 3,150 L wody

Opis wykonania:


Słoiki myjemy i parzymy w piekarniku w 100 C około 20 minut, wyciągamy i studzimy. Wiśnie myjemy dobrze odsączamy, wkładamy do słoików( u mnie wyszło 13 pełnych 1 L ). Wodę gotujemy z cukrem, gorącym syropem zalewamy owoce. Wycieramy dokładnie gwinty i zakręcamy słoiki. Wkładamy do wyłożonego ściereczką  dużego garnka i zalewamy wodą i gotujemy, gdy woda zacznie wrzeć gotujemy na małym ogniu około 18 minut, pozostałe wkładamy już do gorącej wody i gotujemy 25 minut. Wyciągamy i studzimy, dopiero wówczas wynosimy do piwnicy.
W wiśniowym sadzie 2014 Przetwory

Podobne Przepisy

0 komentarze

W TEJ WITRYNIE SĄ WYKORZYSTYWANE PLIKI COOKIE, KTÓRYCH GOOGLE UŻYWA DO ŚWIADCZENIA SWOICH USŁUG I ANALIZOWANIA RUCHU. TWÓJ ADRES IP I NAZWA KLIENTA UŻYTKOWNIKA ORAZ DANE DOTYCZĄCE WYDAJNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA SĄ UDOSTĘPNIANE GOOGLE, BY ZAPEWNIĆ ODPOWIEDNIĄ JAKOŚĆ USŁUG, GENEROWAĆ STATYSTYKI UŻYTKOWANIA ORAZ WYKRYWAĆ NADUŻYCIA I NA NIE REAGOWAĆ.
Więcej o Polityce prywatności przeczytasz Tu
http://gotowanieipieczenieiloveit.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html

Instagram