Ciasto na pizze

Wczoraj z okazji luźnego weekendu w Wypiekaniu na  śniadanie uległam namową i prośbą córci i postanowiłyśmy zrobić pizze, którą uwielbia. Ciasto wyszło mega pyszne i fantastycznie chrupkie ładnie się upiekło bez tzw. zakalca jaki często występuje. Ponieważ lubię  ciasto cienkie podzieliłam ciasto na mniejsze części, jednak gdy wolicie grube wystarczy ciasto podzielić na pół lub pozostawić w całości ;).
Składniki :

  • 4 szklanki mąki pszennej
  • 10 dag drożdży
  • 1/2 łyżeczki soli
  • 2 łyżeczki cukru
  • 3 łyżki oliwy z oliwek
  • 1 szklanka mleka

 

 

Opis wykonania:


Drożdże dokładnie rozcieramy z cukrem i ciepłym mlekiem, odstawiamy do wyrośnięcia zaczynu. Mąkę przesiewamy na stolnicę robimy dołek wlewamy oliwę, dodajemy sól i wlewamy zaczyn. Zarabiamy elastyczne i sprężyste ciasto. Odstawiamy do wyrośnięcia na około 1 godzinę. Po tym czasie dzielimy i wałkujemy. układamy na spryskana oliwą blachę i dodajemy dodatki, pieczemy około 18 minut w 200 C.( cienkie ciasto )

Podobne Przepisy

0 komentarze

W TEJ WITRYNIE SĄ WYKORZYSTYWANE PLIKI COOKIE, KTÓRYCH GOOGLE UŻYWA DO ŚWIADCZENIA SWOICH USŁUG I ANALIZOWANIA RUCHU. TWÓJ ADRES IP I NAZWA KLIENTA UŻYTKOWNIKA ORAZ DANE DOTYCZĄCE WYDAJNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA SĄ UDOSTĘPNIANE GOOGLE, BY ZAPEWNIĆ ODPOWIEDNIĄ JAKOŚĆ USŁUG, GENEROWAĆ STATYSTYKI UŻYTKOWANIA ORAZ WYKRYWAĆ NADUŻYCIA I NA NIE REAGOWAĆ.
Więcej o Polityce prywatności przeczytasz Tu
http://gotowanieipieczenieiloveit.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html

Instagram